Bomba iddia: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek CHP'den istifa ediyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in CHP'den istifa edip, Muharrem İnce'nin partisine geçeceği ileri sürüldü

Bomba iddia: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek CHP'den istifa ediyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, uzun süre koronavirüs tedavisi görmüş, iyileştikten sonra da partili arkadaşlarının farklı hesaplar içinde olduğunu belirterek, "CHP çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını, gelecek hesapları yaptıklarını gördüm" demişti. Bu açıklama Böcek'in partisinden istifa etmeyi kararlaştırdığı şeklinde yorumlanmıştı.

Ancak Böcek daha sonra bu konu hakkında açıklama yapmamıştı.

Son iddiaya göre ise Böcek'in partisine olan kırgınlığının bitmediği ve istifa kararı aldığı belirtildi.

Sabah'tan Muhammed Uzun'un haberine göre; Böcek'in uzun zamandır İnce ile irtibatlı olduğu öğrenildi. 

Aynı zamanda Böcek'in yanı sıra CHP Antalya İl Örgütü'ünde de istifa söylemlerinin dile getirilmeye başlandığı ve İnce'nin partisine katılımların olacağı konuşulanlar arasında. 

Yaşanan sıkıntılar üzerine geçtiğimiz günlerde CHP Antalya İl Örgütü'nün Genel Merkez'de örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile görüştüğü ifade edildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in partisi CHP'den istifa edip Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ne ya da kuracağı partisine katılması durumunda İnce'nin ekibine katılan ilk büyükşehir belediye başkanı olacak. 

İnce'nin hareketine daha önce de yine Antalya'dan bir belediye başkanı katılmıştı. Antalya'nın İbradı ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, geçtiğimiz aylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunup istifa ettiğini duyurmuştu.

Böcek ise kendisine böyle bir teklif gelmediğini ve kendisinin de böyle bir talebi olmadığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER