Çalışanlar Mesai Saatlerini Kendileri Belirleyecek!

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu'nun düzenlediği toplantıda , çalışanların verimini arttırma ve hayat kalitelerini yükseltme amaçlı yeni bir mesai sistemi önerisi konuşuldu

Çalışanlar Mesai Saatlerini Kendileri Belirleyecek!

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, çalışanların verimini arttırma ve hayat kalitelerini yükseltecek yeni bir mesai sistemi önerisinde bulundu. “Uzaktan ve yeinde çalışma” düşüncesiyle yola çıkan “İstihdamın Korunması, Geliştirilmesi ve Gelir Güvencesi Bağlamında Yeni Çalışma İlişkileri Çalıştayı” düzenlendi. Toplantıda mesai saatlerinin çalışan kişi tarafından belirlenebileceği, kendi hayat şartlarına göre giriş ve çıkış zamanını ayarlaması, ya da yetkili kişinin çalışanın taleplerine göre kendi inisiyatifini de kullanarak kolaylık sağlayacak bir program hazırlaması konuşuldu.

BAKANLIK VE CUMHURBAŞKANININ ONAYI GEREKİYOR

İş sözleşmelerini de konu alan toplantıda çeşitli öneriler ele alındı. Çalıştayda bazı sözleşmelerde karşılıklı konuşularak düzenleme ve değişiklik yapılması önerisi konuşuldu. Toplantıda incelenen düzenlemeler önce Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sunulacak. Karar onaylanırsa ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gidecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER