Can Ataklı'nın türban yorumunun ardından Tele 1 hakkında inceleme başlatıldı

Tele 1 kanalı yorumcusu Can Ataklı'nın uzaktan eğitim sistemde yer alan türbanlı öğretmen görüntüleri için yaptığı yorumun ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Tele 1 hakkında inceleme başlattıklarını söyledi

Can Ataklı'nın türban yorumunun ardından Tele 1 hakkında inceleme başlatıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından oluşturulan uzaktan eğitim sisteminde yer alan görüntüler ilişkin Can Ataklı bazı yorumlarda bulunmuştu. Ataklı, "Milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmeni vermek çok yanlış. Bana bunu özgürlük falan diye anlatmayın kardeşim. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak değil. Var mı, maalesef var. Bana göre yanlış ama var. İlk gün türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada bari yapmayın ya." demişti.

Tele 1 hakkında inceleme başlatıldı

Konuya ilişkin açıklama yapan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından 'dayanışmanın çok ileri seviyede olması gereken bu günlerde maalesef bazı yayın organlarında durumdan vazife çıkararak içlerindeki kötü niyetlerini ortaya dökenlerin olduğunu üzülerek gördüklerini' ifade etti.

Şahin, şöyle devam etti:

"Özgürlükleri savunduğunu iddia eden ama özgürlükleri hiçe sayarak kendi tek tip modellerini topluma dayatma arzusunda olanların vatandaşlarımızı ayrıştırma yarışından geri durmadıklarını bugün de milletçe hep beraber görmekteyiz. Bunun son örneğini Tele 1'de gördük. Can Ataklı'nın ayrımcılık içeren ifadelerini kabul edemeyiz. Bu nedenle 6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir."

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fhdh
Fhdh - 1 yıl Önce

Ne sanıyor kendini

SIRADAKİ HABER