Canlı Yayında Süleyman Soylu Kavgası: İki Konuk Birbirine Girdi!

Hukukçu Ömer Lütfü Avşar'ın canlı yayında Süleyman Soylu hakkında sarf ettiği sözler, bir diğer konuk Fatih Atalay'ı çok sinirlendirdi. İki konuk birbirine çok sert ifadeler kullanınca programın moderatörü reklama gitmek zorunda kaldı

Hande Fırat'ın hazırlayıp sunduğu Gece Görüşü programının son bölümünde Hukukçu Ömer Lütfü Avşar'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun battaniye taşımasını PR (Halkla İlişkiler) çalışması olarak nitelemesi sonrası stüdyoda tartışma çıktı. Avşar ile meslektaşı Fatih Atalay arasında karşılıklı sert söylemler üzerine Hande Fırat reklama gitmek zorunda kaldı. Dönüşte ise programı kapattı.

'ONU TAŞIYACAK İNSAN YOK MU?'

Deprem vergilerinin konuşulduğu bölümde konuklardan Ömer Lütfü Avşar'ın Süleyman Soylu hakkındaki sözleri sonrası Fatih Atalay'ın verdiği tepki ile bir anda stüdyodaki ortam gerildi.

Avşar'ın "Başkasına siyaset yasağı getirerek siyaset yapılmaz. Devletin birimleri var, kurumları var ve çalışanları var. İçişleri Bakanı battaniye taşıyor. Bunu orada taşıyacak düzen yok mu? Onu taşıyacak insanlar yok mu? Bütün memleket kitlendi, deprem olmuş bir saat geçmeden" sözleri üzerine Hande Fırat araya girip, "Bakan Soylu battaniye taşıyınca kime siyaset yasağı geldi?" diye sordu.

'BU BİR PR ÇALIŞMASI'

Avşar bu kez de "Çok net bir cümle kurdum. Bu bir PR çalışması buradan siyaset üretmedir" dedi. Bu sözler karşısında programının konuklarından hukukçu Fatih Atalay, Avşar'a "Yazıklar olsun" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Avşar'da "Asıl sana yazıklar olsun! Haddini bil" diye karşılık verdi.

Atalay ise "Evet yazıklar olsun İçişleri Bakanı orada battaniye taşıdı diye hakkında böyle konuşamazsın" diye meslektaşına çıkıştı.

Bunun ardından iki taraf arasında "Sana yazıklar olsun, Haddini bil, sen haddini bil. Terbiyesiz sensin terbiyesiz" gibi peş peşe sert söylemler devam etti.

'GİT SEN DE TAŞI'

Atalay tepkisini "Battaniye taşıyormuş sana ne...Git sen de taşı." diye sürdürdü. Sonra da "İçişleri Bakanını ağzına alamazsın. Adam gitmiş orada canını ortaya koymuş sen ona PR yapıyor diyorsun terbiyesiz" diyerek ekledi.

Bu sözlerle iyice gerilen ortama diğer konuklar da müdahale etmek istedi. Ancak Avşar ve Atalay sakinleşmeyince Hande Fırat önce reklam arası verdi, sonra da dönüşte programı kapattı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER