Çavuşoğlu: Vatandaşınız, basınınız isyan eder!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, koronavirüsle mücadelede en başarılı ülke olduklarını belirtirken, Avrupa Birliği'ne de tepki gösterdi

Çavuşoğlu: Vatandaşınız, basınınız isyan eder!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Aldığımız tedbirler sayesinde koronavirüsle mücadelede en başarılı ülkelerden biri olduk. Dünyada en iyi sağlık sistemine ve altyapısına sahip ülkelerden biriyiz" dedi. 

Çavuşoğlu şöyle konuştu:

- Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik.130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik.

-Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik ve göndermeye devam edeceğiz. Rakamların arttığı ülkelere ilave yardımlar gönderiyoruz.

- Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük tahliye operasyonunu son derece başarılı gerçekleştirdik, 130 ülkeden 90 binden fazla vatandaşımızı ülkemize getirdik.

- Bu süreçte 90 ülke, Türkiye'deki vatandaşlarını tahliye etmek istedi. Bu ülkelerin 230 bin vatandaşının tahliye edilmesine katkı sağladık, birlikte koordine ettik.

- Bu kriterler ortaya konulduğunda Türkiye'ye (Avrupa Birliği tarafından) haksızlık edildiğini, bazı ülkelerin siyasi ilişkileri iyi olduğu için o ülkelerde rakamlar iyi olmadığı halde jest yapıldığını görüyoruz. 

- Oysa yanlış bir jest. Yani kendi vatandaşının sağlığını riske ederek, başka ülkelere şartları iyi olmadığı halde jest yaparsanız ve şartları iyi olan Türkiye'yi görmezden gelirseniz, o zaman kendi vatandaşınız da kendi basınınız da isyan eder.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER