Çeşme'de büyük yangın: 4 site boşaltıldı

İzmir'in Çeşme ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü ve yerleşim alanına yaklaştı. İtfaiyenin yangına müdahelesi sürüyor

Çeşme'de büyük yangın: 4 site boşaltıldı

İzmir'in Çeşme ilçesinde gece geç saatlerde otluk alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. 

Henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın sonrası dumanı fark eden çevredekiler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. 

İhbar üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. 

Bölgeye ulaşan ekipler rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevlere müdahale ederken, tedbir amaçlı 4 sitenin de tahliye edildiği öğrenildi. 

Alevlerin yükseldiği bölgeye gelerek ekiplerden bilgi alan  Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, “Yangına müdahale devam ediyor. Tedbir amaçlı 4 sitemizi boşalttık” dedi.

Ekipler saatlerdir müdahale ediyor. Henüz etkisi devam eden yangına günün aydınlanması ile 8 helikopter ve 2 uçak ile havadan müdahale başladı.

Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan yangına hava aydınlanınca helikopter ve uçakla müdahale başladı. Yangının 50 hektarı aşkın bir alanda etkili olduğu bildirildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de çalışmaları yerinde takip 

Pakdemirli, “İzmir Çeşme'de makilik alanda çıkan ve an itibariyle 50 hektarlık alanda etkili olan yangına ekiplerimiz 86 arazöz, 9 dozer, 344 personel ile müdahale ediyor. 2 uçak ve 20 helikopterimiz müdahaleye başladı. Sahadayız, yangını durdurma ve etrafını çevirme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER