Ceyhan Belediyesi'nde operasyon: Eski başkan Kadir Aydar'a yakalama kararı

Adana'nın Ceyhan Belediyesi'nde rüşvet operasyonu. Eski başkan Kadir Aydar'ın da aralarında olduğu 23 kişi hakkında gözaltı kararı alındı

Ceyhan Belediyesi'nde operasyon: Eski başkan Kadir Aydar'a yakalama kararı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde belediye binasında rüşvet operasyonu başlatıldı. 

Sabah saatlerinde başlayan operasyon çerçevesinde rüşvet aldıkları öne sürülen, mazbatası mart ayında iptal edilen eski Başkan Kadir Aydar'ın da olduğu 23 kişinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlendi. 

Polis ekipleri, Belediye binasında arama yaptı.

Eski CHP'li Belediye Başkanı Aydar’ın yakalanmasına yönelik ev ve iş yerlerinde arama yapıldığı öğrenildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mart ayında adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle Aydar'ın mazbatasının iptaline karar vermişti.

Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 21 zanlı, adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Aydar, bu sırada rüşvet almadım diyerek bağırarak, “Bana kimse rüşvet veremez. Ben rüşvet almadım. Almam da. Ben en namuslu müteahhitim” diyerek bağırdı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne bağlı polislerin Ceyhan Belediyesi’ndeki arama çalışmaları da devam ediyor.

Öte yandan Kadir Aydar, Twitter hesabından bir video paylaşarak gözaltına alındığı iddialarını yalanladı.

Aydar, şu ifadeleri kullandı:

"Rüşvet yiyenin de alanın da Allah bin belasını versin!

Bugün havuz medyasında çıkan haberler tamamen asılsızdır. Sabah gördüğüm haberler üzerine kendi isteğim ile emniyete ifade vermeye gidiyorum."

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER