CHP'de büyük çatlak: İmamoğlu'ndan "Saraçhane mitingini sosyal medyadan öğrendim" diyen Kılıçdaroğlu'na yanıt!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi hakkında verilen 2 yıl 7 aylık hapis cezası sonrası Saraçhane'de düzenledikleri miting için "Sosyal medyadan öğrendim" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

CHP'de büyük çatlak: İmamoğlu'ndan "Saraçhane mitingini sosyal medyadan öğrendim" diyen Kılıçdaroğlu'na yanıt!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında verilen hapis ve siyasi yasak cezasının ardından Saraçhane'de yapılan miting hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"TOPLANACAĞIMIZ ÇOK ÖNCEDEN BELLİYDİ"

İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan öğrendiğini ifade ettiği miting için "Bu dava sürecinde, son 7 aydır partinin bu konu ile ilgili görevlendirdiği parti yöneticisi arkadaşlarla beraber çalışıyoruz. Her detayı aylardır ele alıyoruz. Tüm seçenekleri değerlendirdik. Üç seçenek vardı. Beraat. Ki hukuki olan buydu. Ceza ama beni siyasi haklardan mahrum etmeyecek bir ceza ya da beni siyaset dışına atmaya yönelik bir ceza. Açıkçası biz iktidarın tavrından ve son hakim değişikliğinden anlamıştık ki, niyet kötü ve siyasi sonuçları olan bir ceza gelecek. Beni oyun dışına çıkarmak, İstanbullunun iradesini elinden almak isteyecekler. Bu seçeneği değerlendirirken de, eğer böyle bir ihtimal ortaya çıkarsa Saraçhane'de toplanmayı, millete böyle bir adres göstermeyi, tepkimizi Saraçhane Meydanı'nda ortaya koymayı çok önceden konuşmuştuk. Bu yüzden de karar günü, özellikle de hukukçularımız mahkeme heyetinin uzun bir görüşme için çekilmesinden sonra bu ihtimali güçlü görmeye başladılar ve bunu da bana söylediler. Ben de bunun üzerine daha önceden konuşulup, üzerinde mutabık kaldığımız Saraçhane'de toplanma fikrini sosyal medya üzerinden duyurdum. Zaten CHP'liler de bir yerde tepkilerini göstermek istiyorlardı. Mahkeme önüne mi gidelim, nereye gidelim diye soruyorlardı. Onlara bir adres göstermek lazımdı ve ben de daha önceden üzerinde mutabık kalınmış bir adresi gösterdim. Doğru, Sayın Genel Başkanı arayıp yeniden bilgilendirmedik. Çünkü bir mahkumiyet kararı çıkması halinde burada toplanma kararı çok önceden zaten alınmıştı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2022, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER