CHP'den istifa eden Teoman Sancar'dan ilk açıklama: Bakın neden istifa etmiş?

CHP'den istifa eden ve hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Denizli Milletvekili Teoman Sancar, sessizliğini bozdu

CHP'den istifa eden Teoman Sancar'dan ilk açıklama: Bakın neden istifa etmiş?

CHP'de art arda gelen milletvekili istifalarına bir yenisi dün eklendi. Partinin Denizli Milletvekili Teoman Sancar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Sancar'ın Muharrem İnce'nin partisine geçeceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Partiye yeni katılan üyelere rozet takan Sancar'ın bir gün sonra istifa etmesi kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "CHP Milletvekili Teoman Sancar hakkında 'Sizi Kutluyorum' diye tweet atmıştım, tweetimi sildim. Çünkü Teoman Sancar'ın istifası onurlu bir istifa değilmiş. Nedeni duyulduğunda yer yerinden oynayacak. CHP bu olayın altından kalkamaz. Ancak o kadar söyleyebilirim. Felaket ötesi" paylaşımını yapmıştı. 

CHP'de yaşananları yakından takip eden Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer de  "Denizli Mv. Teoman Sancar CHP'den istifa etti. İşin başka bir tarafı varmış! Bizi arayan CHP'liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. 'Ayıp' diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP? İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne" demişti.

Sancar suskunluğunu bozdu. Sözcü'deki habere göre Teoman Sancar, "Hakkımda adliyeye yansımış bir dosya var. Bu dosyada şantaj ve tehdit iddiası var. Bu nedenle, bu süreçte partime zarar vermeyeyim diye CHP’den istifa ettim. Bağımsız kalmayı uygun gördüm. Başka bir partiye geçmeyeceğim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER