CHP'li Belediye Başkanı'ndan skandal sözler: 'Türkiye Suriye'de terör örgütlerini destekliyor'

Çanakkale Belediyesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan skandal sözlere imza attı. Gökhan, Türkiye'nin Suriye'de teröristlere destek verdiğini söyledi

Çanakkale Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Ülgür Gökhan, "Esad bizi teröre destek verdiğimiz için vuruyor" ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediyesi'nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Daha önce HDP'nin seçim barajını aştığında pilav dağıtmasıyla ve kadınları azarlamasıyla  tanınan CHP'li Belediye Başkanı Ülgür, yine skandal açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin İdlib'de neden mücadele verdiğine değinen Meclis üyeleriyle CHP'li Belediye Başkanı Ülgür arasında bu sefer terör tartışması yaşandı.

'Bakış açınızı değiştirin'

Meclis üyelerinden biri Esad ve Rusya'nın harekatını destekleyen Ülgür'e "Terör odaklarını bertaraf edip sınırlarımızı korumak için Suriye'de varız. Güçlendirilmiş savunmamızla birlikte çok başarılı bir harekat yapıyoruz. Bunu da emperyalist güçlerin aldığı tavırlardan anlıyoruz. Bakış açınızı değiştirmenizi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

'Orada terör örgütü destekleniyor'

Ülgür ise, "Orada terör örgütüne karşı savaşılmıyor. Orada terör örgütleri destekleniyor. Çünkü Rusya ve Esad o terör örgütlerine karşı mücadele ediyor ve onun için bizi vuruyorlar. Bulunduğumuz yerde YPG PKK yok" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER