CHP'li belediyelere ağır suçlama: Bunlar FETÖ ve PKK tarafından da denendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li belediyeleri ağır bir dille eleştirdi ve koronavirüs nedeniyle yaptıklarını FETÖ ve PKK gibi örgütlerin de daha önce denediklerini söyledi

CHP'li belediyelere ağır suçlama: Bunlar FETÖ ve PKK tarafından da denendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası yaptığı açıklamada CHP'li belediyeleri de ağır bir dille eleştirdi.

Erdoğan, şunları söyledi:

- Özellikle, İstanbul, Adana, Mersin belediyelerinin sergiledikleri tavrın başka bir izahı yok. Bunlar daha önce FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından da denendi.

- Geçmişte Türkiye’nin terör örgütüyle mücadelesini akamete uğratmak, ekonomisini yıkmak için uğramışlardır. Şimdide salgın için alınan tedbirleri sabote etmeye çalışıyorlar. Ülkemizin ciddi kayıplar veren yerler arasına girmesini bekliyorlar. Umutlarını Uganda’ya bağlayacak kadar küçüldüler. 

- Biz şehir hastanelerini anlatırken, onlar fuar merkezlerini panellerle bölerek içindeki stadları sahra hastanesi olarak yutturmaya çalıştılar.

- Belediyelerin sorumluluğundaki faaliyetleri yönetemeyip, her şeye karışanlar, devletin yardımlarını sabote ederek kendi yaptıklarını örtmeye çalıştılar. 

- Biz infaz düzenlemesi yaparken, onlar ‘tecavüzcüler serbest kalacak’ yalanıyla harekete geçtiler. 

- Belediyeler sosyal yardım da yapabilir, bunu kanunlar çerçevesinde, kendi kaynaklarıyla yaparlar. 

- Belediye, bakanlığı, valiliği, kaymakamlığı, belediyeleri hiçe sayarak harekete geçerse karşısında devleti bulur. Sorun ekmek dağıtmak değil, sorun bunu izinsiz, kaynaksız şekilde yapmaktır.

- Türkiye’nin sağlık alanında beka mücadelesi verdiği dönemde, milletimi böyle tatsız olayı meşgul etmekte olduğum için üzüntülüyüm. Ancak karşı taraf yalanların çıtasını yükseltmektedir. 

- Ülkemizin bu hastalıklı zihniyetten kurtulmasını, en az Covid-19 virüsünden arındırılması gibi gerekli görüyorum.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER