CHP'li Mahmut Tanal'ın devlet malına zarar verdiği anların videosu tepki çekti

TBMM'de dün meydana gelen tartışmalar kameralara yansırken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın protesto etmek amacıyla çekmeceleri sert bir şekilde açıp kapaması ve devlet malına zarar vermesi büyük tepki topladı

Meclis'te mahalle bekçileri kanunu görüşülürken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın protesto amacıyla çekmeceyi sert bir şekilde açıp kapattığı anların videosu sosyal medyada tepki çekti.

Sert bir dille eleştrildi

Devlet malına zarar verdiği için bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından sert bir dille eleştirilen Tanal'ın konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

Bekçilerle ilgili 2 madde daha kbul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi'nin 2 maddesi daha kabul edildi. Teklifin kabul edilen maddelerine göre, çarşı ve mahalle bekçileri, suç işlenirken veya işlendikten sonra, henüz izleri meydandayken; şüphelileri yakalamak, yakaladıkları şüphelilerin kendilerine veya başkalarına zarar vermelerini engelleyici tedbirleri almak, suç delillerinin kaybolmaması veya bozulmaması için gerekli muhafaza tedbirlerini almak, varsa olayın tanıklarının kimlik ve adres bilgilerini tespit ederek genel kolluk birimlerine bildirmekle görevli ve yetkili olacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER