CHP’den Kanal İstanbul İçin Teklif Geldi!

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “cinayet projesi” olarak tanımladığı Kanal İstanbul Projesi için CHP, projenin iptal edilmesi için istekte bulundu

CHP’den Kanal İstanbul İçin Teklif Geldi!

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “cinayet projesi” olarak tanımladığı Kanal İstanbul Projesi için CHP, projenin iptal edilmesi için istekte bulundu.

ARAŞTIRILMASI İSTENİYOR

İstanbul’un fiziksel konumuna aykırı olduğunu belirten başkan Ekrem İmamoğlu ve CHP üyeleri, jeoloji uzmanlarının “yapılması için fiziksel bir engel yok” düşünceleriyle ters düşmüştü. Projenin yapım aşamasına başlamasıyla birlikte mecliste artan tansiyondan sonra CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve diğer vekiller projenin geri çekilmesi için araştırma isteminde bulundu.

KARADENİZ KURUYACAK

Kanal İstanbul Projesi için çevresindeki bölgede doğal dengeyi bozacağını savunan CHP vekilleri, projenin bitmesiyle birlikte Karadeniz ve Marmara’nın su dengesini bozacağı, ilerleyen süreçte bunun doğu Avrupa’yı etkileyeceğini gerekçe gösteriyor. Karadeniz’in kuraklaşacağını savunan araştırma gerekçesinde çevre ülkelerin büyük zarar göreceği ve bundan dış işlerinin etkileneceği savunuluyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER