CNN Türk'ten Filtre Açıklaması: Yayınımız Çarpıtıldı!

CNN Türk spikeri Beste Uyanık'ın sunduğu 'Günün Ekonomisi’ programında termik santrallere baca takılması durumunda oluşacak maliyet hesabı yapıldı. Haber büyük tepki çekerken, CNN 'yayınımız nasıl çarpıtıldı' başlıklı bir savunma haberi hazırladı

CNN Türk'ten Filtre Açıklaması: Yayınımız Çarpıtıldı!

CNN Türk spikeri Beste Uyanık'ın sunduğu 'Günün Ekonomisi’ programında termik santrallere baca takılması durumunda oluşacak maliyet hesabı yapıldı. Haber büyük tepki çekerken, CNN 'yayınımız nasıl çarpıtıldı' başlıklı bir savunma haberi hazırladı.

YAYIN AMACI: YANLIŞ ANLAŞILMAYI DÜZELTMEK

Bugünkü yayınımızın konusu bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek. Dün CNN Türk ekranlarında 11.30 ve 17.30'da iki farklı termik santrallere dair yayın yaptık. Amacımız termik santrallerin filtresiz çalışmasını gündeme getirerek aslında dev işletmecilerin daha hızlı aksiyon sağlamaktı. Ancak bazı eleştirilere maruz kaldık ve bir algı operasyonu var. Yayınlarımızdan kesilere, araştırılmadan sosyal medyaya servis edilen görüntüler var.

'HERHANGİ BİR YORUMUMZ YER ALMADI'

Dünkü programdaki yaşananları izleten spiker Uyanık, "Sosyal medcralardaki görüntülere baktığınızda bu kısmın kesinlikle yer almadığını görüceksiniz. 11.30'daki yayınımız ve 17.30'daki yayınımızda çevreye dair herhangi bir yorumumuz yer almadı internet sitelerinde. Takdir sizin ama bizim hedefimiz CNN Türk olarak termik santrallerin filtresiz çalışmasını desteklemek değil aksine gündeme getirerek dev üreticilerin, dev firmaların çok daha hızlı filtre takım işlemi konusunda aksiyon alması ve daha temiz bir Türkiye'ye dair adım atmak.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER