Cübbeli Ahmet Hoca, at eti iddialarına ateş püskürdü!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taklit ve tağşiş yapan 91 firma tek tek açıklanmıştı. 91 firma arasında yer alan Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi'nde üretilen sucuklarda at eti tespit edildi ve Lalegül firmasının Cübbeli Ahmet'e ait olduğu iddia edilmişti. Cübbeli Ahmet yapılan iddialara ateş püskürdü

Cübbeli Ahmet Hoca, at eti iddialarına ateş püskürdü!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taklit ve tağşiş yapan 91 firma tek tek açıklanmıştı. 91 firma arasında yer alan Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi'nde üretilen sucuklarda at eti tespit edildi ve Lalegül firmasının Cübbeli Ahmet'e ait olduğu iddia edilmişti. Cübbeli Ahmet yapılan iddialara ateş püskürdü.

Konuyla ilgili tüm gözlerin çevrildiği Cübbeli Ahmet Hoca firma ile alakası olmadığını belirtti. Söz konusu iddialar için, 'yalan ve iftira' diyen Cübbeli Ahmet Hoca, "Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır.

Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar: 'Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda Lalegül ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır.

İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı.' dediler" açıklamasını yaptı.

Söz konusu iddiayı gündeme taşıyan gazeteciye de tepki gösteren Cübbeli, "Celal Eren Çelik isimli bir müfteri, bana ait şirketin ürettiği sucuklardan at eti çıktı diye bir haber yapmış. Tele1 ve ABC Gazetesi gibi internet siteleri de bu habere mal bulmuş mağribi gibi atlayarak bunu yaymaya çalışmışlar. Bunların tümü yalan ve iftiradan ibarettir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER