Cumhur İttifakı'ndan erken seçim mesajı: MHP'li isim tarih verdi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 18 Haziran 2023’te yapılması planlanan seçimlerin erkene çekilebileceğini söyledi.

Cumhur İttifakı'ndan erken seçim mesajı: MHP'li isim tarih verdi

2023 seçimlerine az bir süre kala, muhalefetin "erken seçim olacak" iddialarına yanıt MHP'den geldi. Bursa’da konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçimlerin 18 Haziran 2023’te düzenleneceğini ancak Kurban Bayramı veya üniversite sınavları nedeniyle bir ay erkene çekilebileceğini öne sürdü.

"YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman seçimlerle ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

”Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve zamanında yapılacaktır. Son zamanlarda seçimin erkene alınabileceğine dair söylemler medyada yer almaktadır. Özellikle muhalefet, bundan bir ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını diri tutmak ve seçime hazır hale getirmek için böyle bir propaganda yürüttüler. Ama seçimler, mutlaka zamanında yapılacaktır. Belki haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite sınavlarının olması gibi birtakım gerekçelerden kaynaklı bir ay seçimleri öne alma ihtimali söz konusu olabilir. Bu konuda bize intikal eden resmi teklif ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin zamanında yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER