Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu işi bir an önce bitirin, ne gerekiyorsa yapın”

PKK kampına giderek terörist Volkan Bora ile birçok fotoğraf çekilen HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezleke süreci hızlı işleyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün AK Parti MYK’da kurmaylarına harekete geçmeleri için talimat verdi. Erdoğan’ın, “Bu işi bir an önce bitirin. Ne gerekiyorsa yapın” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu işi bir an önce bitirin, ne gerekiyorsa yapın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yapılan sunumların yanı sıra güncel siyasi meseleler de gündeme geldi.

Bunlardan birisi de 2017’de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen ‘Koçero Meleti’ kod adlı PKK’lı terörist Volkan Bora ile terör kampındaki fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında düzenlenen fezleke oldu.

Erdoğan’ın kurmaylarına, “Bu işi bir an önce bitirin. Ne gerekiyorsa yapın” talimatı verdiği öğrenildi.

SÜREÇ HIZLANACAK

Erdoğan’ın bu talimatı üzerine, Cumhurbaşkanlığınca söz konusu fezlekenin TBMM Başkanlığı’na sunulmasının ardından Meclis Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyonu’nun, Güzel hakkındaki dosyayı öne alacağı ve en erken sürede toplanacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER