Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işin peşini bırakmayacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü konuşması gündem oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işin peşini bırakmayacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamaları değerlendiren Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, çarpıcı yorumlarda bulundu.

"Cumhurbaşkanı dünkü grup toplantısında AİHM’nin Demirtaş kararını ayrı bir gündem maddesi yaptı" diyerek Erdoğan'ın AİHM'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili verdiği kararla ilgili sözlerine yer veren Selvi, "Erdoğan konuşmasında AİHM’nin iki kararı arasındaki “terör” çelişkisine dikkat çekti. “Aynı mahkemenin mesela İspanya’daki Batasuna Partisi kararındaki gerekçelerle açıkça çelişmektedir. Mahkeme, Batasuna davası kararında, bırakınız şiddet eylemlerini teşvik etmeyi, şiddet eylemlerini açıkça kınamamanın dahi cezaya konu suç sayılabileceğine hükmetmiştir. Terör örgütünün şiddet eylemini kınamamayı teröre destek olarak kabul eden bir mahkemenin, 6-8 Ekim 2014’te 39 vatandaşımızın hunharca katledilmesiyle sonuçlanan bir eylemin baş sorumlusunun tahliyesini istemiş olması, resmen çifte standarttır hatta ikiyüzlülüktür.AİHM Türkiye nezdinde saygı görmek istiyorsa, önce dönüp kendi çelişkilerini sorgulamalıdır” diye konuştu. Erdoğan siyasi değerlendirmesini ise sona bıraktı. “Kobani’nin katili budur. Diyarbakır’daki 53 gencin, yavrumuzun katili budur. Oradaki Kürt kardeşlerimizi sokağa döken, ondan sonra da bu kardeşlerimizin ölümüne neden olan odur” dedi." ifadelerini kullandı.

Selvi'nin yazısından öne çıkan bölümler şöyle:

- Bütçe görüşmelerinin ardından yapılan ilk grup toplantısı olduğu için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne diyeceği önemliydi. Erdoğan, CHP’yi hedef aldı ve Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştirdi.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce “CHP’deki cinsel taciz iddialarını gündemde tutmak lazım” demişti. AK Parti’nin bunun için özel bir çaba sarf etmesine gerek yok. Zaten CHP’liler bu işi bir türlü gündemden düşürmüyor. Çünkü cinsel taciz iddiaları artık CHP’de bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanları arasında bir hesaplaşma aracına dönüştü.

- Belli ki Erdoğan, CHP’deki cinsel taciz iddialarının peşini bırakmayacak. “CHP’nin eğer azıcık ar, hayâ duygusu varsa tüm bu taciz, tecavüz, hırsızlık iddialarından temizlenmeden milletin karşısına çıkmaması lazımdır. Gün geçmiyor ki bir taciz, tecavüz, hırsızlık olayı duymayalım” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER