Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ali Babacan Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni parti kurma çalışmalarını devam ettiren Ali Babacan'a tepki göstererek, "Şu anda parti kurma çalışması yapan bazı arkadaşlar bana karşı çıkmışlardı. Çünkü talimatı IMF'ten alıyorlardı. Bunlar faizciydi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ali Babacan Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin merak edilen soruları cevapladı.

"TALİMATI IMF'DEN ALIYORLARDI"

Faiz konusunda sorulan bir soruya isim vermeden Ali Babacan'ı işaret ederek cevap veren Erdoğan, şunları kaydetti: 2008 ekonomik krizi olduğu zaman ben o zaman bir çıkış yapmıştım, bu kriz bizi teğet geçer demiştim.

Şu anda parti kurma çalışması yapan bazı arkadaşlar benim yanımda olanlar karşı çıkmışlardı. Çünkü talimatı IMF'ten alıyorlardı.
Ve inandığımı ben de kararlı bir şekilde sürdürdüm. Bunlar faizciydi. Ben faizlerin devamlı düşürülmesini istiyorum. Faiz sebeptir enflasyon neticedir ve doğru orantılıdır. Faizi düşürdükçe enflasyon da düşer.

"TEK HANELİ RAKAMA İNECEK"

2019 yılı içerisinde faizi düşürdüklerini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: Düşürdükçe ne yaptı neredeyse tek haneli rakamı yokladı. 2020'de tek haneli rakama faiz de enflasyon da gelecek. Bu yatırımı getirecek, ciddi manada yatırımlar artacak. Şu anda Amerika'daki Avrupa'daki faiz oranlarına bakalım. Biz neden ulaşmayalım. Bunları yaptıkça yatırım artacak. İstihdam artacak, rekabet gücün artacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER