Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili yeni açıklama: Belki de kalacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atatürk Havalimanı'na millet bahçesi yapılması" konusunda yeni bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili yeni açıklama: Belki de kalacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütüphane Söyleşileri'nde Atatürk Havalimanı'yla ilgili yeni bir açıklama yaptı. 

Erdoğan, bir öğrencinin “Efendim, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi inşasının başladığını haberler öğrendik. Bu noktada havalimanına millet bahçesi yapılması herkesi memnun edecek mi?” sorusuna şu yanıtı verdi.

– Ben şimdiden size müjdeyi vereyim. İnşallah çok çok mutlu edecek. Gelip hafta sonlarını, hafta içlerini geçirecek aileler olacak. Tüm bunlarla, oyun parklarıyla, kültürel merkezleriyle orası kültürel bir güç devşirecek. O nokta zaten millet bahçesi noktasında fakir. Ama şu anda bu millet bahçesiyle ağacıyla, yeşiliyle orası çok çok güzel olacak.

– Yanında da şehir hastanesi var, yan yana olacak. Şehir hastanesiyle birlikte, yanında millet bahçesi, oranın güzelliği neyle ifade edilebilir? Şimdiden ben oranın bitmiş halini görüyorum. Bir ihtimal pistleri kaldırmayacağız. Pistler belki de kalacak. Ama pistler dışındaki yeşil alanları biz çok daha farklı yeşil alan haline getirmek için zenginleştireceğiz. Proje üzerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve 29 Mayıs kutlamasını bu yıl orada yapacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER