Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya'ya flaş teklif

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avusturya'ya flaş teklif

İSTANBUL (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye-Avusturya ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Rusya-Ukrayna savaşı dahil bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Avusturya arasında son dönemde artan üst düzey temaslardan memnuniyet duyduğunu ifade ederken, iki ülke arasındaki en güçlü insani bağı oluşturan Avusturya'daki Türk toplumunun refahı ve huzuru konusunda gösterilecek hassasiyetin, mevcut olumlu atmosferi pekiştireceğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında barışın tesisi için ellerinden gelen tüm gayreti göstermeye devam ettiklerini belirtti.

Türkiye-AB ilişkilerinin yerleşik mekanizmalarının yeniden işletilmesi, vize serbestisi sürecinde artık somut gelişmeler kaydedilmesi, yeni fasılların açılması ve Gümrük Birliğinin güncellenmesi müzakerelerine gecikmeksizin başlanması beklentisini de yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazar havzasındaki ve Doğu Akdeniz'deki enerji kaynaklarının Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınmasının stratejik niteliğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'nın doğal gaz alanındaki önemli dağıtım merkezi Avusturya'yla bu noktadaki iş birliğini artırabileceklerini ifade etti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir sahinoglu
kadir sahinoglu - 6 ay Önce

Reis isini bilir ama bu Viyana siyasetcileri hep aynidir….. sadee ismi deiysik Sebastian kurz gitti bu geldi...deyisen bir sey yok...bunlar hastalikli ruhlar...AB 500 senelik hastaligi...Viyanin derdi gaz durumunu garantiye almak….baskasina 5 euro is bunlara 30 euro olmasi gerek .

SIRADAKİ HABER