Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi olaylarıyla ilgili, "Terör bağlantılı eylemlerin demokrasi ile, hak arayışı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Biz bu filmi 18 senedir yüzlerce kez seyrettik" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili konuşan Erdoğan, "Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri takip ediyoruz. Bu tür eylemlerin demokrasi ile, hak arayışı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Biz bu filmi 18 senedir yüzlerce kez seyrettik" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

"Bu projelerle Türkiye'nin kalkınma altyapsını sürekli geliştiriyoruz. Dünyanın koronavirüs salgınında siyasi ve sosyal kaoslara kadar pek çok sorunla boğuştuğu bir dönemde Türkiye kalkınma gündeminden taviz vermeden yolunda ilerliyor.

BOĞAZİÇİ'NDEKİ OLAYLAR

Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri takip ediyoruz. Terör bağlantılı eylemlerin demokrasi ile, hak arayışı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Biz bu filmi 18 senedir yüzlerce kez seyrettik. Aynı zihniyeti 17-25 Aralık'ta, Gezi'de, 15 Temmuz'da gördük. Biz bunları vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin safında gördük. Dünyada ve Türkiye'de her şey değişti bir tek bu zihniyet yerinde sayıyor. Karşımızda eylem biçimde bile yeniliğe gidemeyecek kadar tembel, dar kafalı bir zihniyet var. 

Türkiye'yi demokrasiyi işletememekle suçlayanların karşılaştıkları ilk tehditte nasıl çok ağır tedbirleri hayata geçirdiklerini ibretle takip ediyoruz. Sosyal medya mecralarını hukuki zemine oturtma çabalarımıza karşı çıkanlar en ilkel sansürcülüğü uygulamaya başladılar. 

2023 sürecinde 83 milyon tek yürek çarparak güzel fotoğrafı inşallah devam ettireceğiz. Cumhur İttifakı olarak hizmet siyasetinden taviz vermeden atacağımız her adım, bizi hedeflerimize biraz daha yaklaştıracaktır."

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER