Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Cuma namazı çıkışı sonrası açıklama yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Cuma namazı çıkışı sonrası açıklama yapıyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

BIDEN'IN PUTİN'E 'KATİL' DEMESİ

Erdoğan, Biden'ın Putin'e katil demesiyle ilgili yöneltilen soruya "Sayın Biden'ın Putin ile ilgili bu ifadeleri, bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir. Sayın Putin çok şık bir cevap vermek suretiyle gereğini yapmıştır." yanıtını verdi.

"Şu anda bildiğiniz gibi Avrupa Birliği'nin daha önce dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili konuyu askıya aldı diye yeni bazı gelişmeler var. Biz tabii bu sürece yönelik Doğu Akdeniz olmak üzere bütün bunları ele almak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB'den beklentilerini bunun yanında da AB ile ilgili olarak gerek Gümrük Birliği gerek vize konusu gibi birçok konu var ki bunları tekrar karşılıklı olarak değerlendirme fırsatını bulacağız.

"ÖN HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK"

Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde yaptık. Şu anda sloganlarımızdan tutunuz Çarşamba günü yapacağımız konuşmaya kadar hepsi hazırlanıyor ve Çarşamba günü yapacağımız konuşmada adeta 2023'ün manifestosu olacaktır. Gerek insan haklarıyla ilgili yaptığımı reform paketleri, gerekse ekonomipaketiyle ilgili tüm bunları kapsayan bir konuşmayı planlamış bulunuyorum.

"TABİ Kİ KABUL EDİLEBİLİR BİR SALDIRI DEĞİL"

Kilis'e yapılan saldırı, tabii ki kabul edilebilir bir saldırı değil. Bunun da cevabını haddiyle, misliyle verdik, veriyoruz, vereceğiz."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER