Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan değişim açıklaması: Yeni görev alacak ismi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde çarpıcı açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan değişim açıklaması: Yeni görev alacak ismi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

- Aziz İstanbullular, AK Parti İl Teşkilatımızın kıymetli mensupları, hanımefendiler, sevgili gençler ve değerli yol arkadaşlarım sizleri kalbi duygularımla selamlıyorum. Saygıdeğer divan sizleri özellikle selamlıyorum. Kongremizde görev üstlenecek arkadaşlarımızı ve il yönetimimizi şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

- Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti İstanbul Teşkilatlarında, ana kademe, Gençlik Kolları, Kadın Kollarında görev üstlenmiş herkese şükranlarımı sunuyorum. 

- Kurulduğu günden bugüne AK Parti'nin her kongre döneminde bir değişim rüzgarı eser. Değişim dediğimiz hayatın gerçeğidir. Bazen de herhangi bir sebep aratmaksızın gelir kendini dayatır.

- İstanbul'un her hanesine değer göstereceğini bildiğimiz arkadaşlarımıza yeni görevler alacak. 

- Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul'a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe, davaya olan sevgisine bizzat şahit olduk.

- Geçtiğimiz dönem İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten Bayram Şenocak ve ekibine şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra kendisiyle farklı platformlarda birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.

- Unutmayın durmak yok yola devam. Ve şu anda mevcut yönetimimizin yaş ortalaması 39'dur. Genç dinamik bir yapıyla yola devam. 

- Yönetimde 15 hanım kardeşimiz var. Bu da AK Parti'nin diğerlerinden farklı yönünü ortaya koyuyor. AK Parti dinamik bir parti, AK Parti bugünü değil dinamiği kuşatan bir parti. 

- Şu ana kadar ilçe ve il kongrelerinde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Gençler yaş önemli değil demeyin, Fatih'in yaşı kaçtı? Ona bakacaksın. Fatih 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açtı. Yaşta gençti ruh da... İşte şimdi aynısını bizlerde gençlerimizle beraber inşaallah bütün ülkeye, dünyaya haykırıyoruz. Dünyada da bunun uygulamasını yapacağız. 

- Bu benim 7. kongrem. Salgın nedeniyle birkaç il dışında bunu gerçekleştiremedim. İnşallah 24 Mart 2021 Çarşamba 7. Olağan Büyük İl Kongremizi Ankara'da toplayarak bu süreci taçlandırıyoruz. Yeni görev alan arkadaşlarımı tekrar tebrik ediyorum.

- İstanbul için dünyanın merkezi derler. İstanbul Fatih'in olduğu kadar daha nice gönül sultanlarının şehridir. Böyle bir şehre ne olursa olsun hizmet etmek güzeldir.

- İstanbul için dünyanın merkezi derler. İstanbul Fatih'in olduğu kadar daha nice gönül sultanlarının şehridir. Böyle bir şehre ne olursa olsun hizmet etmek güzeldir. İstanbul'u büyük bir aşkla sevmeyenin bu şehre hizmet etmesi mümkün değildir. Bu İstanbul ki gözleri kapalı bile dinlenir. Bu İstanbul ki adını göklere bile yazarsanız düşlerinizin mehtabında kaybolacağından korkarsınız. Bu İstanbul ki vatanımızdır. Bu İstanbul ki rahmet Aşık Veysel gibi insana seversen olayım yarim dedirtir.

- Bu şehri seviyorsanız önce onun hakkını vereceksiniz. Hizmet ederek bedelini ödeyeceksiniz. Hakkını verip bedel öderseniz bu şehir seni zirmeye de çıkartır, sırtında da taşır. Çünkü İstanbul 7 iklim ve 3 kıtanın merkezi demektir. Çünkü İstanbul dünyadaki 200'e yakın ülkenin tamamından insanları bağrında yaşatabilen bir küresel zenginlik demektir. 

- Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. AK Parti gençliği bu. Bayrağı ile birlikte yaşıyor. İstanbul insanlık tarihinin de İslam tarihinin de Türk tarihinin de sembolü demektir. İşte bunun için biz İstanbul'a ömrümüzü adadık.

- Rahmetli Erbakan Hocamızın, Turgut Özal'ın Menderes'in miraslarını yaşatmak istedik. Zaman zaman öfkeli gözüktüysek bu sevdamızdandır. Karşımıza kim dikilirse, önümüze hangi engeller çıkarılırsa çıkarılsın İstanbul'a hizmet davasından vazgeçmedik.

- Onlar Yeni Zelanda'daki katilin ağzından camilerimizi hedef aldılar. Biz Ayasofya'yı 86 yıl sonra tekrar ibadete açarak verdik. Onlar zulüm 1453'te yazarak verdiler. Biz güçlü Türkiye dedik. Onlar darbe girişimi ile istikbalimize el uzattılar. Biz cevabımızı 7'den 70'e şehadete yürüyerek verdik. Bir daha böyle bir yola tevessül edecek olurlarsa bu millet hesabını ödetir. Onlar milletimizi kışkırtmak için her yolu denediler, bir cevabımızı rabiamızla verdik.

- Onlar gençlerimizi değerlerinden uzaklaştırarak mankurtlaştırmaya çalıştılar, biz cevabımızı gençlere 2053 vizyonunu emanet ederek verdik.

- Hiç kimsenin bu şehre bu ülkeye kem gözle bakmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. 

- Hizmet mücadelesinde elbette eksiklerimiz, hatalarımız olmuştur. Hepsi de giderilir, tamamlanır. Önemli olan ülkeye ve millete hizmet isteğini sürdürmektir. Bu azim ve kararlılıkla bir kez daha milletimizin huzurundayız. 

- Bizim İstanbul'u seviyoruz sözümüz sadece beyan değil. Bu sözün arkasında çok büyük müktesebat var. Mesela sadece 18 yılda İstanbul'a ne kadar yatırım yaptık? Eski rakamla 275 milyar liralık yatırım yaptık. İstanbul'a 38 adet yeni üniversite kurduk. Birkaç yıl içinde de Yükseköğrenim yurt kapasitesini 2 kar artıracak projemizde hazır.

- 46 adet yeni spor tesisi kazandırdık. Toplam 17 milyar lira tutarında kaynak aktararak ihtiyaç sahibi İstanbulluların yanında olduk.

- İstanbul'u sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sağlık merkezlerinden biri haline getiriyoruz. 

- Toplamda 16 milyon metrekare 38 adet Millet Bahçesi bulunuyor. 10 tanesini tamamladık. Diğerlerinin proje ve ihaleleri sürüyor. 

- Atatürk Kültür Merkezi'nin inşaatında sona geliyoruz. Muhteşem bir opera binasını İstanbul'a kazandırıyoruz. Malum zatlara rağmen. Yaparsa AK Parti yapar.

- Ulaştırma 782 kilometreye çıkardık. İstanbul-İzmir otoyolunu tamamlayarak 3,5 saate düşürdük. Marmaray'ı Avrasya Tüneli'ni insanlığın hizmetine sunduk. Yavuz Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü'nü hizmete aldık. Kuzey Marmara Otoyolu'nu tamamlamak üzereyiz.

- Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesini de önümüzdeki sene tamamlayacağız.

- Bu CHP'lilerden bu tür şeyleri hiç dinlediniz mi? Bunların kitabında hizmet var mı? Ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, biz bu millete hizmetkar olmaya geldik, efendi olmaya değil. Kanal İstanbul'u engellemeye çalışıyorlar ya, şimdi projemizin bütün etüt çalışmalarını tamamladık. Onlara inat yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek bunu da görecekler. Alıştıracağız.

- İstanbul'u 25 yıl geriye götürenlerin tahribatını hızla temizleyeceğiz. CHP o Ümraniye çöplüğünde vatandaşlarımızın ölümüne neden olmadı mı? O çöplük patladı ve 40'a yakın vatandaşımız öldü. Biz geldik o çöplüğü kaldırdık ve oraya spor tesis yaptık. 

- Biz çevredeyiz. CHP diyince akla, çöp, çukur, çamur gelir. İzmir'de son yağmurlarda ne oldu? Hatta bir hanımefendi ne dedi Bay Kemal'e? 35 yıldır bu İzmir'i siz yönetiyorsunuz. 35 yıldır her yağmurda, karda kışta evlerimiz dükkanlarımız bu hale geliyor. O da kuzu kuzu dinliyor. Bu iş öyle lafla olmuyor. Geçen hafta İzmir kongresini yaptık. Bu sefer İzmirlileri farklı gördüm. Hesabını soracaklar.

- Gençlerimize çok güveniyorum. Bizim gençlerimiz tinerci, silahlı gençler değil. Bizim gençlerimiz okuyan bir gençlik. Kim darda kaldıysa elimizi uzatacağız, yardımcı olacağız.

- Önümüzdeki salı günü İnsan Hakları Eylem Planını milletimizle paylaşacağız. Sınırlarımız içinde ve dışında tek bir terörist bırakmayarak insanlarımıza yönelik en önemli tehdidi kaldıracağız. Ege'de ve Akdeniz'de çevremizdeki tüm sulardaki haklarımızı sağlamaya alacağız. Kim ne derse desin. Haklarımızı sağlama alacağız.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER