Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekonomik İş Birliği Zirvesi'nde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 14. Liderler Zirvesi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekonomik İş Birliği Zirvesi'nde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 14. Liderler Zirvesi’ne canlı bağlantıyla katıldı. Zirve kapsamındaki konuşmasında Karabağ zaferine ilişkin mesaj veren Erdoğan, "Kardeşimiz Azerbaycan, Ermeni işgalindeki topraklarını destansı bir şekilde kurtarmış, bölgede yeni bir dönemin kapılarını açmıştır. Bu süreçte de teşkilat olarak Azerbaycan ile tam dayanışma içinde olacağımıza inanıyorum" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

"Dönem başkanlığımız süresince açıklamış olduğumuz örnekler doğrultusunda teşkilatı güçlendirmeye odaklandık. Çalışmalarımızı küresel salgının meydan okumalarına rağmen kararlılıkla sürdürdük. Bu küresel felakete karşı mücadeleyi ancak güçlü dayanışma, bölgesel ve uluslararası iş birliği ile kazanabiliriz. Teşkilatın kuruluşundan bu yana arzu edilen işbirliği seviyesine ulaşılamadığı da bir gerçektir. 100 milyar dolar hedef için hep birlikte yoğun mesai harcamak mecburiyetindeyiz. 

Tüm dünyada salgının etkilerinin en fazla hissedildiği alanlardan biri turizm ve seyahat sektörü olmuştur. Etkileri en aza indirmek için Dünya Turizm Örgütü ilkeleri ile uyumlu bir dizi tedbiri yürürlüğe koyduk. 2021'in kayıpların telafi edildiği yıl olması için hazırlıklara şimdiden başladık. Sizlerle karşılıklı işbirliğini geliştirmeye hazırız. 

"AZERBAYCAN, ERMENİ İŞGALİNDEKİ TOPRAKLARINI DESTANSI BİR ŞEKİLDE KURTARDI"

Kardeşimiz Azerbaycan, Ermeni işgalindeki topraklarını destansı bir şekilde kurtarmış, bölgede yeni bir dönemin kapılarını açmıştır. Bu süreçte de teşkilat olarak Azerbaycan ile tam dayanışma içinde olacağımıza inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER