Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: 'Aşmamız gereken sorunlar var, bize güvenmenizi istiyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'daki Kuzey Çevre Yolu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, artan hayat pahalılığı karşısında yurttaşlardan sabırlı olmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: 'Aşmamız gereken sorunlar var, bize güvenmenizi istiyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'daki Kuzey Çevre Yolu'nun açılış töreninde konuştu. 

''Türkiye yaz uluslarası alanda itibarını arttırmış, içeride hayat pahalılığı ile mücadelede daha hızlı adımlarla yürümeye başlayacaktır'' diyen Erdoğan, ''Milletimizden bize güvenmesini istiyorum'' dedi. 

DOĞAL GAZ ZAMMI SONRASI İLK KEZ KONUŞTU

Erdoğan ayrıca geçtiğimiz gün doğal gaza gelen fahiş zam sonrası yaptığı ilk açıklamada ''Bu yıl hanelerde kullanılan elektrik ve doğalgaz faturalarının önemli bir kısmının yükünü devlet olarak biz üstleniyoruz'' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: 

''Yatırımdaki ayrımları ortadan kaldırarak; vatandaşlarımızın tamamını hizmet veren eserler inşa ettik.

Önümüzde aşmamız gereken sıkıntılar var. Enerji ve gıda başta olmak üzere küresel mal fiyatlarında yaşanan aşırı artışlar bizi de etkilemektedir. Buna bir de ülkemizdeki kimi kesimlerin aç gözlülüğü eklendiğinde vatandaşlarımız için sıkıntılı bir tablo çıkmaktadır.

Fiyatlar konusunda vatandaşlarımızın aşına göz dikenlere acımayacağız. Bu dönemler ortak geleceğimizi düşünmemiz gereken dönemlerdir. Üç kuruş fazla kazanmak için milletin huzuruna göz dikenler, en büyük zararı kendilerine vermektedir.

Devletimiz yoğun bir çalışma içerisindedir. İnşallah bunların etiketlere yansımasını yakın zamanda görmeye başlayacağız.

Tarım ve turizmdeki hareketlenme istihdamı olumlu etkileyecektir. Türkiye uluslarası alanda itibarını arttırmış, içeride hayat pahalılığı ile mücadelede daha hızlı adımlarla yürümeye başlayacaktır.

Milletimizden sabırlı olmasını, bize güvenmesini istiyorum. ''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER