Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş NATO açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş NATO açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazından sonra gazetecilerin sorularını cevaplarken, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısıyla ilgili olarak, "Sıradan bir kınama cümbüşüne dönmemeli. Daha kararlı bir adımı NATO'nun atması gerekirdi. Bu konuyla ilgili olarak sayın genel sekreter ile yaptığımız net görüşmelerimiz var. Ve bu görüşmelerde de NATO'nun tavrı konusunda belirlediğimiz tavrımızı da onlara iletmiştik. Bugünkü toplantıda da tüm liderlerin duruşunu görerek biz de duruşumuzu açıklayacağız" dedi. 

Erdoğan, Ukrayna'daki Türklerle ilgili olarak da "Bu konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığımız açıklamayı yaptı. Gerek büyükelçilik, gerek konsolosluklar her türlü adımı atmaya hazırlar. Hava taşıması noktasında durum pek güvenli değil. Onun için karadan güvenli bölgelerden taşıma işlemlerini; gerek büyükelçiliklerimiz gerek başkonsolosluklar yardımcı olmak suretiyle yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'nin tutumunu da değerlendiren Erdoğan, "Şu anda AB ve bunun yanında Batıcı bütün zihniyetler maalesef ciddi kararlı bir duruş sergilemediler. Hepsi Ukrayna'ya bol bol nasihat çekiyorlar. Bu nasihatle bir yere varmak mümkün değil. Yoksa bol bol nasihat çekmek, bol bol kınamak, böyle bir Karagöz-Hacivat cümbüşüne bu işi döndürmemek gerekir. Bugüne kadar bol bol nasihat çeken Batı şu anda halen bu nasihatlerine devam ediyor" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2022, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER