Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "KHK'lıları göreve iade edeceği" yönündeki açıklamasına, "Herhangi bir gücü yok, kendisine milletin verdiği yetki yok. Bu, milleti ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değil" şeklinde tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na KHK tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’nde cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

(Kılıçdaroğlu'nın "KHK'lıları göreve iade edeceğiz" sözleri) Bay Kemal kendini buğday ambarında sanıyor. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinin içerisinde hakimlerin savcıların yetkisi onlara aittir. Yalan üstüne yalanlarına devam ediyor.

Bu milleti tamamen ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir. Siyasi bu yetkiyi kullanma hakkına sahip değildir.

AHMET ŞIK'IN AK PARTİ İLE İLGİLİ TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ

Bu zat zaten teröristin tekidir. Nasıl olduysa milletvekili olma şansını yakaladı. Ahmet Şık'ın soyadı şık ama kendisi neye benziyor bilmiyorum. Onun gücü AK Parti'yi kapatmaya yetmez. O kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın.

YUNANİSTAN'IN NATO İÇİNDE KIYMETİ YOK

NATO manevrasını yaptığı her zamanki gibi. Türkiye ile beraber ayrı bir güç olduklarını ifade etti. Yunanistan'ın rahatsız olması, Yunanistan'ın NATO'ya olumsuz yaklaşım sunması Türkiye-NATO ilişkilerini zayıflatmaz.

Yunanistan'ın NATO içinde kıymeti yok. Türkiye varsa NATO güçlü. Türkiye yoksa NATO güçlü değil.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER