Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'normal hayata geçiş' tarihiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele hakkında önemli mesajlar verdi. Erdoğan, "Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'normal hayata geçiş' tarihiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleşen AK Parti MYK toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, salgında yatay seyre geçişin başladığını dile getirerek, "Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:  

Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz.

Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz. 

Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.

Türkiye, İkinci Dünya Savaşından beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.

Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.

(Koronavirüs) Bu salgın, ekonomik sonuçları itibariyle İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER