Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Adana Stadı’nın açılışında konuştu. Erdoğan, "Verilen destek ve yatırımlarla önü açılan spor kulüplerimizde ciddi artış oldu. Önümüzdeki yıllarda sporcularımızın başarılarının daha da artacağına inanıyorum." ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlerimizi sonu gözyaşı ve pişmanlık olan mecralara sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Adanaspor ve Adana Demir Spor artık maçlarını burada oynayabilecekler. Yeni Stadyumun motivasyonu ile adana takımları başarılarını yükseltecek. Ülkemizde uzun yıllar boyunca belli başlı dallar dışında spora gereken önem verilmedi.  Spor ile ilgilenmesinin önüne geçilen gençler başka şeylere yöneldi. Ülkemize birçok başarı da getirildi ama Türkiye'nin potansiyelini gerçek anlamda yansıtacak düzeye hiçbir zaman ulaşmadı. Yaşanan sıkıntıların hep farkındaydık. Son 18 yılda ülkemizin spor altyapısını baştan aşağı yeniledik. Sadece Adana'ya 18 spor tesisi kazandırdık. Futbolda çoğu ömrünü tamamlamış olan stadyumları yıkıp, uluslararası standartlarda yeni tesisler inşa ettik. 32 stadyumu tamamladık. Verilen destek ve yatırımlarla önü açılan spor kulüplerimizde ciddi artış oldu. Önümüzdeki yıllarda sporcularımızın başarılarının daha da artacağına inanıyorum.

Tarımda, ihracatta, savunmada, terörle mücadele ve sporda destan yazan bir ülke ortaya çıktı. Eski Türkiye'de gençlerin enerjisi çatışmalarla harcanıyordu. Gençlerimiz 1970'lerde heba oldu. PKK'dan FETÖ'ye birçok karanlık yapı değerlerimizi istismar ederek, gençlerimizi ağına düşürmeye çalıştı. Gençlerimizi sonu gözyaşı ve pişmanlık olan mecralara sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur. Son dönemlerde üniversitelerimiz üzerinde oynanan oyunları çok yakından takip ediyoruz. Bu eylemlerin amacı ne demokrasi ne hukuktur. Gayeler ülkemizin dikkatini dağıtarak ülkemizi  hedeflerinden uzaklaştırmaktır.  Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Ailelere de çok önemli görevler düşüyor. Gençlerimizi bu provokatörlerin eline bırakmayın. Gelecekte gençlerimizin adını daha çok duyacak, daha çok gurur duyacağız.

Eski stadımızı millet bahçesi olarak düzenleyip Adanalıların hizmetine sunacağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER