Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savcılığa dilekçe: Bakın ne istedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi cinayetler iddialarıyla ilgili olarak ikinci kez yargıya başvurduğu ve dilekçe verdiği belirtildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savcılığa dilekçe: Bakın ne istedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi cinayetler iddiasıyla ilgili olarak avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ikinci kez talepte buluduğu ortaya çıktı.

Dilekçede yer alan ifadeler şöyle:

- Kemal Kılıçdaroğlu bahsi geçen dilekçesinde siyasi cinayet iddialarının Cumhurbaşkanımızın bir kısım beyanlarına dayandığını iddia etmiş, bu çerçevede Cumhurbaşkanımızın 15 Aralık 2018, 26 Mayıs 2021 ve 7 Ekim 2021 tarihli konuşmalarına değindikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuşmalardaki niyet ve yaklaşımlarına dair beyanlarının alınmasına müteakip kendisinin de gerekli beyan ve değerlendirmeleri Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı olarak sunacağını ifade etmiştir.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili sıfatını haiz olması hasebiyle ceza hukuku bağlamında kamu görevlisi de sayılmaktadır. Dolayısıyla bildiklerini, varsa elindeki belge ve delilleri herhangi bir şart ileri sürmeksizin yetkili makamlarla paylaşması yasal bir zorunluluktur. Bu nedenle 15 Ekim 2021 tarihli dilekçesinde bu yükümlülüğünü yerine getirmek için ileri sürdüğü koşulların hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. 

- CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bilgisine başvurulması için işlemlerin ivediyle yerine getirilmesini talep ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER