Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül'ü şiirle andı

3 yıl önce Trabzon Maçta'ta PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül, kabri başında anıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bülbül'ü şiirle andı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül'ü şiirle andı

Trabzon’un Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2017’de, PKK’lı teröristlerin erzak çaldığını söyleyip güvenlik güçlerine evi gösteren 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik, teröristlerin açtığı ateşle şehit olmuştu.

Eren Bülbül, kabri başında anılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da şiirle andı.

Twitter’da ‘İyi ki varsın Eren’ etiketiyle binlerce paylaşım yapıldı. Bunlardan biri de İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a aitti. 
Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eren için okuduğu “Gene hangi duayı okudun anne, vurulduğum yerde güneş açtı, yine mi ağlıyorsun anne? Cennetime yağmur yağdı, git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım, şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi oğlum hadi git ya gazi ol ya şehit” şiirinin de yer aldığı bir video paylaştı. 

Erdoğan, paylaşımında Mehmet Emin Yurdakul’un “Ya gazi ol ya şehit” adlı bu şiirini ilk kez Eren için okudu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da mesajında, “Eren Bülbül’ü ve onu korumak için canını ortaya koyan Astsubay Ferhat Gedik’i şehit oluşlarının 3’üncü yılında rahmetle anıyorum. Bugün milyonlarla birlikte söylüyoruz: İyi ki varsın Eren” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER