Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş açıklama: Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de Azerbaycan'ın yanındadır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan-Azerbaycan arasındaki gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş açıklama: Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de Azerbaycan'ın yanındadır!

Erdoğan şunları söyledi:

Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır.

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ANTALYA
ANTALYA - 9 ay Önce

REİS AZERBAYCANIN YANINDA BİZDE REİS İN YANINDAYIZ. BUNDAN SONRA OLACAKLARDAN ERMENİLER SORUMLU....

SIRADAKİ HABER