Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havalimanı metro tünelleri açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferansla katıldığı Gayrettepe-Havalimanı Metro Projesi Töreninde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Havalimanı metro tünelleri açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Ayaklarının altı öpülesi annelerimizin Anneler Günü'nü özellikle kutluyorum." dedi.

Bu metro hattının devreye girmesiyle İstanbul Havalimanının ulaşım sorununun tamamen çözülmüş olacağını söyleyen Erdoğan, "İstanbul Havalimanı'nı şehir merkezine bağlayan bu metro hattıyla İstanbul'un dünya şehri özelliğini biraz daha güçlendiriyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Durmak yok, koronavirüs vesaire bizi durdurmuyor, yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz." diyerek, şöyle konuştu:

"Gelişmiş devletlerin dahi çaresiz kaldığı salgın sürecini Türkiye olarak kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde destek vererek yaşadık."

Erdoğan, "Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle inşallah son nefesimize kadar bu hizmet yarışını, çıtayı sürekli daha yükseğe taşıyarak devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un gücüne ve potansiyeline inanmayan hiç kimsenin bu şehre layık olduğu hizmeti verebilme imkanının olmadığını söyledi.

Yeşilköy ve Sancaktepe'deki sağlık tesislerimizin son teftişini dün yaptık. İnşallah bayram sonuna kadar açılışlarını yapacağız.

Bazı sıkıntılar size veriyor olabiliriz, bunlara tahammül edersek koronavirüs belasından kısa zamanda kurtulacağımızı umuyorum. Sizleri sıkıntıya düşürüyorsak sizlerden özür diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER