Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Sabaha karşı kritik atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan yeni atama kararları Resmi Gazete'te yayımlanarak yürürlüğe girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Sabaha karşı kritik atamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan yeni atama kararları Resmi Gazete'te yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre yapılan atamamar şöyle:

- Almanya Federal Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Protokol Genel Müdürü Ahmet Başar Şen

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına Dr. Ali Osman Akalan, 

- Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreter Yardımcılığına Serhat Gök

- İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Sezgin Demircioğlu,

- Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığına Erdal Aydın

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Abdulvahit Sözüer’in görevden alındığı ve Sözüer’in yerine Engin Karabaş’ın atandığı kaydedildi. Kararın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü maddeleri gereği verildiği bildirildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Meclisi üyeliğine ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereği ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnemisinin 700’üncü maddesi gereğince Dursun Topaloğlu ve Adnan Er atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başmüfettişliklerine de 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince Ömer Faruk Koç, Hamza Sayan, Oktay Altın ve Eren Seçilmiş atandı.

Kararda, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince, Güneydoğu Anadaolu Projesi Bölge Kalınma İdaresi Başkan Yardımcılığına Nusret Mutlu’nun, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcılığına ise Murat Karakoyunlu’nun atandığı kaydedildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince Yener Yıldırım atandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararında, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Rahmi Er’in atandığı aktarıldı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER