Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni bakanlar kimler olacak: Beklenmeyen isimler!

Türkiye'nin gözü AK Parti kurultayında. Kabinenin, AK Parti kurultayından önce değişeceği beklentisi vardı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşzamanlı bir değişimi tercih etti. Böylece partiyi ve kabineyi birlikte düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni bakanlar kimler olacak: Beklenmeyen isimler!

Türkiye merak içinde AK Parti kurultayını beklerken, en çok merak edilen konu da parti yönetiminde ve kabinede yapılacak değişiklikler.

Bu konuda çeşitli yorumlar yapılırken, en çarpıcı olanı Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'den geldi. "Aslında bugünkü kongre ile birlikte hem söylem ve hedefler olarak, hem de parti ve kabinedeki kadrolarla 2023’ün parametrelerini verecek" diye yazan Selvi, "Erdoğan’ın konuşmasının bir ayağını da cumhur ittifakının oluşturması bekleniyor" diye yazdı.

Selvi'nin bugünkü yazısından bazı bölümler şöyle:

- Erdoğan, “AK Parti olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ile cumhur ittifakı olarak 2023’e doğru çıktığımız bu yolda bu dayanışmamızın gereği nelerdir, neler olacaktır, bunları da en güzel şekilde inşallah ifade edeceğiz” demişti.

- Erdoğan bu kez AK Parti yönetimine daha fazla yoğunlaşıyor. Çünkü partiyi 2023 seçimlerine bu kadro götürecek. Hem isim olarak hem de Türkiye’nin temsili açısından MKYK listesinin farklı bakış açısıyla hazırlandığı ifade ediliyor. Erdoğan bu süre zarfında MKYK listesine alacağı isimler üzerinde yoğunlaştı. Yarın önce kongre, akşam saatlerinde ise yeni parti yönetimini belirleyecek. Ardından da hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak.

- Kabine değişikliği üzerindeki beklentiler pazartesi günü yoğunlaşmıştı. Ancak kongreden sonraya kaldı. Erdoğan’ın bu süre zarfında kabine değişikliği üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Zaten bir süredir Ankara kulislerinde kabine değişikliği konuşuluyor. Hatta kabine için oranlar veriliyor, kimlerin gideceği konuşuluyor. Bakan olacak isimler hakkında değerlendirmeler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. O kadar net söyleyebilirim. Ama görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir.

- Erdoğan hem partide hem kabinede Türkiye’yi 2023’e taşıyacak kadroları ortaya çıkaracak. Kongre konuşmasında ise 2023’ün perspektifini verecek.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret ederek Milli Görüş tabanına sıcak mesajlar göndermişti. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na ise aynı tabandan Osman Nuri Kabaktepe getirilmişti. Erdoğan’ın konuşmasında Milli Görüş tabanına mesaj vermesi bekleniyor. Kongre salonunda Cumhurbaşkanlığı kararı ile camiye çevrilen Ayasofya’nın fotoğrafları yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER