Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO gezisinde yanından ayırmadığı ismin kim olduğu ortaya çıktı

NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik eden bir isim dikkatleri üzerine topladı. Erdoğan'ın yanından ayrılmayan Fatima Gülham Abushanab'ın Merve Kavakçı ve Ali Ahmad Abushanab’ın kızı olduğu ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO gezisinde yanından ayırmadığı ismin kim olduğu ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Zirvesi'ne katıldı. Zirve toplantısının yanı sıra ülke liderleri ile de tek tek bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden bir kadın vardı.

Erdoğan'a NATO Zirvesi'nde eşlik eden ismin, Fatima Gülham Abushanab olduğu bilgisine ulaşıldı. Merve Kavakçı ve Ali Ahmad Abushanab’ın kızı ve Mariam Abushanab'ın kız kardeşi olan Fatima Gülham Abushanab, Cumhurbaşkanlığı'nda uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görev yapıyor.

FATİMA GÜLHAM ABUSHANAB KİMDİR?

Fatima Gülham Abushanab, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında George Mason Üniversitesinde tamamladı. Daha sonra Georgetown Üniversitesinde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisans yaptı.

Washington D.C.’de sürdürdüğü eğitimin yanı sıra farklı yerlerde araştırma asistanlığı görevi aldı. Abushanab'ın görev aldığı kuruluşlardan bazıları Becketfund Organization for Religious Liberty, Woodrow Wilson International Center for Scholars ve United States Congress oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER