Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Yanlış yapıyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Yanlış yapıyorsunuz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni'nde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

-  Bugün Gebze'de gerçekten dolu dolu bir gün geçiriyoruz.  Toplam kapalı alanı 29 bin 500 metre kare olan merkezimizin yatırım bedeli yaklaşık 73 milyon TL'dir. 225 polikinik odası bulunuyor.

- Burada denek hayvanları için kurulan elektro fizyoloji, laboratuvarlar ve deneylerde çok başarılı sonuçlar elde edeceğimizi umuyoruz.

- Dünya genelinde 750 bin kişinin hayatına malolan korona salgını birçok şeyi göstermiş oldu. Salgın döneminde pek çok gelişmiş ülkenin sağlık sistemlerinin çöktüğüne şahitlik ettik. 

- Bırakın vatandaşlarına sağlık çalışanlarına bile tıbbi malzeme tesis edemeyen ülkeler oldu. Elbette herbir ülkenin bu yaşananlardan alacağı derler vardır. Türkiye olarak biz de sağlık sistemimizi test etme imkanı bulduk.

- İstanbul'daki acil durum hastanelerimizi diline dolayanlar vatandaşlarımıza derme çatma fuarları sahra hastanesi olarak duyurdular.

- Tüm bunlara rağmen güçlü alt yapımız, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarıyla en kritik evreyi atlattık.

- Sosyal devlet anlayışı salgınla birlikte daha iyi anlaşıldı. Sağlık yatırımlarımızın kıymeti görüldü.

- Salgınla mücadele ederken yurt dışındaki vatandaşlarımızı hava, kara ve Deniz köprüleriyle yurdumuza getirdik.

- Maalesef maskesini takmaya, ya da maske bulundurup çenesinin altında taşıyanlar var. Yanlış yapıyorsunuz. 

- Allah göstermesin vefat edenleri görüyorsunuz. Hastanelerde yatanların durumunu görüyorsunuz. 

- Açık plajlar vs lütfen bu dönemde bunları bırakalım. Hiçbirimizin ihmalkar davranarak ne kendimizin ne de sevdiklerimizin sağlıklarını riske atma lüksü yoktur. 

- Vatandaşlarımdan salgına karşı tedbiri elden bırakmamalarını, muhakkak kurallara uymalarını istiyorum.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER