Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş idam açıklaması

"İdama ilişkin düzenleme bana gelirse onaylarım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin AYM'nin yapılandırılması çağrısına da yanıt verdi: "Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de varım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'in yeni yasama yılı açılışında Genel Kurul'a seslendi. Konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, idam cezası tartışmalarıyla ilgili, "Meclis, idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde, onama makamı olarak ben de bunu onaylarım" açıklamasını yaptı. 

Parlamentoya gelmeyen HDP'nin varlığı ile yokluğu arasında bir fark göremediğini söyleyen Erdoğan, "Çünkü onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaklardır" ifadesini kullandı. 

VAKA-HASTA AYRILMASI

Sağlık Bakanı Koca günlük açıklanan corona virüs hasta sayısında vaka/hasta ayrımı yapıldığını söylemesinin ardından oluşan tartışmalara yönelik de cevap veren Erdoğan, ''Bilim insanları bununla ilgili her türlü araştırmayı çalışmayı yapıyor. Üzüntümü sayının buralara kadar gelmiş olması. Biraz tavsiyelerinizi uyarsak her şey değişecek'' açıklamasında bulundu. 

BAHÇELİ'NİN AYM ÇAĞRISI

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin AYM'nin yeniden yapılandırılmasına yönelik çağrılarına da ''Parlamento, AYM'yle ilgili yeni bir yapılanmaya giderse yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER