Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma polisinin intiharıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden flaş açıklama!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli bir polisin intihar ettiği olayla ilgili açıklamada bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma polisinin intiharıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden flaş açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi’nde görevli polis memuru M.A.B.’nin yaşamına son verdiği bilgisinin kamuoyuna yansımasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ilk bilgi verildi. Emniyetin verdiği bilgide polis M.A.B.’nin “maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı” belirtildi.

Emniyet, M.A.B.’in intiharı üzerine çalışma başlattı. Olaya dair Emniyet’ten verilen bilgide şu ifadeler kullanıldı:

"Yapılan çalışmada; M.A.B.'nin olay yeri adreste yaklaşık olarak 4 aydır yalnız ikamet ettiği, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda Polis Memuru olarak görev yaptığı, M.A.B.'nin annesinin MS hastası olduğu, maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı, bugün sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine, gece görevinden çıkan ve aynı mahalleden ikamet eden bilgi sahibi iş arkadaşı E. Y., F.K. ve Y.K.’nin ikamete geldikleri, kapıyı çalmasına rağmen açan olmaması üzerine çilingir yardımıyla içeri girdiklerinde, M.A.B.'nin salonda bulanan kanepeye diz üstü dayanmış vaziyette EKS olarak görmeleri üzerine 112 ye bilgi verdikleri, gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde EKS olduğunun anlaşıldığı, kanepe üstünde M.A.B.'nin yüzünün altında tabancanın olduğu görülmüş, ikamet içerisinde yapılan incelemede, kareli kağıt üzerine mavi tükenmez kalemle yazılmış, (...) bir sahifelik intihar notu bulunmuştur."

NE OLMUŞTU?

Önceki gün sabah saatlerinde iş arkadaşları, M.A.B.’nin sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine kaldığı eve gitti. Polisler, kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girince polis memurunun cansız bedeniyle karşılaştı.

Evinde yaklaşık 4 aydır yalnız oturan koruma polisinin yanında silahla bulunduğu aktarılırken, M.A.B.’nin bir de mektup bıraktığı anlaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER