Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 100. yılla ilgili flaş genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle bir genelge yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 100. yılla ilgili flaş genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100. yıldönümü nedeniyle bir genelge yayınladı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı genelgesinde şu ifadeler yer aldı:

- Kurtuluş mücadelemizin köklü hatırasını yaşatmak üzere, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı ülkemizin dört bir yanında ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanacaktır. 

- Bu kapsamda; 100'üncü yıl kutlamaları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütülecektir. 

- 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek her türlü faaliyet İletişim Başkanlığı'nca oluşturulacak bir kurul tarafından planlanacak ve yürütülecektir.

- Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilecek tüm proje ve etkinliklere ait giderler ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından karşılanacak, yürütülen faaliyetler için ihtiyaç duyulması halinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından bütçe talep edilebilecek ve İletişim Başkanlığı'nca uygun görülen sponsorluk ve/veya hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecektir.

- Kutlama ve etkinliklerde kullanılacak her türlü proje dokümanı, logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve dokümanlar İletişim Başkanlığı'nca oluşturulacak web sitesinde (www.yuzuncuyil.gov.tr) yayımlanacaktır. Kurumsal kimliğe uygun olarak oluşturulacak 100'üncü Yıl Logosu tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazışmalarda kullanılacaktır.

- 2023 yılı boyunca düzenlenecek etkinliklerin Cumhuriyetin 100'üncü yılına yakışır şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylık tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER