Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Okullar tatil edildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında, ilk, orta ve liselerin, 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edildiğini söyledi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Okullar tatil edildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan koronavirüse karşı alınacak tedbirlere ilişkin toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Kalın yaptığı açıklamada, ilk, orta ve liselerin 16 Mart itibarıyla bir hafta tatil edileceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, YÖK Başkanı Yekta Saraç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve bürokratlar katıldı. Toplantı 5 saat sürdü.

Toplantı sonrası açıklama yapan sözcü Kalın, "Nisan ayındaki ara tatil öne 16 Mart'a alınmış oldu. Öğrenciler, 23 Mart'tan itibaren de bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler" dedi.

Kalın üniversitelerin ise 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER