Danıştay Üyeliğine Adalet Bakanı Yardımcısı Uğurhan Kuş seçildi: Uğurhan Kuş kimdir?

Danıştay Üyeliğine, Adalet Bakanı Yardımcısı Uğurhan Kuş’un seçilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Uğurhan Kuş kimdir?

Danıştay Üyeliğine Adalet Bakanı Yardımcısı Uğurhan Kuş seçildi: Uğurhan Kuş kimdir?

Danıştay Üyeliğine, Adalet Bakanı Yardımcısı Uğurhan Kuş'un seçilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 155’inci maddesi ile 2575 sayılı Danıştay Kanunun 8 ve 9’uncu maddeleri gereğince gerçekleşti.

UĞURHAN KUŞ KİMDİR?

1973 yılında Sivas'ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütmekteyken 08.07.2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştı.

Uğurhan Kuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

DİĞER SEÇİLENLER

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığından Genel Kurulunca Danıştay Üyeliğine seçilenler hakkında karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Nurten Çolakoğlu, Hakimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Barış Tüfenkci, Konya Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanı Kenan Balan, Danıştay Üyeliğine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 06:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER