Demirtaş'ın "Dışarıda olsam Meral Hanımlara kahvaltıya giderdik" sözlerine Akşener'den yanıt!

Edirne'de tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın "Mesela ben dışarıda olsam Başak ile birlikte Meral Hanım'ın kapısını çalar, kahvaltıa giderdik" sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den yanıt gecikmedi

Demirtaş'ın "Dışarıda olsam Meral Hanımlara kahvaltıya giderdik" sözlerine Akşener'den yanıt!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programında soruları yanıtladı. Canlı yayında Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın Mesela ben dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım'ın kapısını çalar ve 'Kahvaltıya geldik' derdim" sözlerine yanıt veren Meral Akşener, "Haberin tamamını okumadım. Ama şunu söylemek isterim. Güneydoğu'da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız. Evin en yaşlısı tarafından karşılanır. Sonra kapıdan çıkıp gittikten sonra davanız devam eder. Güneydoğu'nun böyle bir özelliği var" ifadelerini kullandı.

Akşener'in canlı yayındaki açıklamalarından satırbaşları;

"Koronada durum iyi değil. Bir kere bütün o kurallara uyuyorum, maske takıyorum, sosyal mesafeye dikkat ediyorum, dikkat etmeyenleri uyarıyorum. El teması kurmuyorum, C vitamini alıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Bu hafta zatürre aşısı oldum. Eskiden testi o kadar yaptırmıyordum ama illerden döndükten sonra test yaptırıyorum ekibimle birlikte. Biz açık havada geziyoruz, kapalı alanda toplantı yapmıyorum.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER