Deniz Kuvvetlerine ait helikopterler LHD ANADOLU’ya konuşlandı

Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, aralık ayında hizmete girmesi planlanan çok maksatlı amfibi gemisi LHD Anadolu'ya ilk inişini gerçekleştirdi.

Deniz Kuvvetlerine ait helikopterler LHD ANADOLU’ya konuşlandı

Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, LHD ANADOLU‘ya konuşlanmayı tamamladılar.
Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, Çok Maksatlı Amfibi Gemisi LHD ANADOLU‘ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamladılar. Gelişmeyi resmi Twitter hesabından duyuran Milli Savunma Bakanlığı, 

“Güne asil milletimizi gururlandıracak fotoğraflarla başlamak istiyoruz.  Fotoğraflarda gördüğünüz Deniz Kuvvetlerimize ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, Çok Maksatlı Amfibi Gemimiz LHD ANADOLU‘ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamladılar. Hizmete girmesini heyecanla beklediğimiz LHD ANADOLU gemisinde görev yapacak olan hava vasıtalarımıza emniyetli uçuşlar ve başarılı görevler diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, gururlandıracak fotoğraflar paylaşılarak, gemide görev yapacak olan hava vasıtalarına emniyetli uçuşlar ve başarılı görevler dileğinde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER