Devlet Bahçeli'den çok sert açıklama: İmza atan amirallerin rütbeleri sökülmeli

MHP lideri Devlet Bahçeli : Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Devlet Bahçeli'den çok sert açıklama: İmza atan amirallerin rütbeleri sökülmeli

103 emekli amiralin gece yarısı yayımladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisine tepkiler devam ediyor. Konuyla ilgili bir açıklama da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. 

Bahçeli Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER