Diyanet İşleri Başkanı Erbaş tartışılan o sözlerine açıklık getirdi!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesin azami düzeyde dikkatli olması ve hassas davranması gerektiğini belirtti

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş tartışılan o sözlerine açıklık getirdi!

Kahramanmaraş’ta Kuran kursu açılışında konuşan Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, “Bizim Kur’an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Kur’an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek” açıklamasında bulunmuş ve bu sözleri ilahiyatçılar tarafından tepkilere neden olmuştu. 

İlahiyatçılar eleştirmişti

Erbaş, Hz. Muhammed’in, “Bir kuş yuvası kadar mescid yapan ve bu mescidlerin yolunu açan Kuran kurslarına, Kuran eğitim merkezlerine katkı sağlayan insanlara karşılığı cennette verilecektir” sözünü paylaştı. İlahiyatçılar Hz. Muhammed’in bu yönde bir sözü bulanmadığını  açıkladı. Erbaş’ın sözleri hem sosyal medyada hem de ilahiyatçıların açıklamarıyla eleştirilmişti.

'Hassas davranmaya davet ediyorum'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla eleştirilere yanıt verdi.

Ayet ve hadisi paylaşan Erbaş, "Ayet ve hadislerle ilgili konuşan, yorum yapan herkesi azami düzeyde dikkatli olmaya ve hassas davranmaya davet ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER