Diyanet'ten hac ve umre kararı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs nedeniyle Suudi Arabistan'ın umre ziyaretlerini durdurmasının ardından hac ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu

Diyanet'ten hac ve umre kararı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamın Suudi Arabistan yönetimi umre ziyaretlerini geçici olarak askıya aldığını duyurmuştu. Ardında Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Duyuruda 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerine ilişkin "2020 yılında hacca gitmek üzere kesin kayıt yaptırıp ilk taksit ödemelerini yaparak 2'nci ve 3'üncü taksit ödemelerini henüz yapmayan hacı adaylarımızın taksit ödemeleri ve hac ile ilgili iş ve işlemler ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Hac ile ilgili iş ve işlemler de (hacı adaylarımızın eğitimleri, valiz, kitap, malzeme dağıtımı, görevli seçimi ve eğitimi gibi konular) ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir" denildi.

Ücret iadeleri için talep ekranı açıldı

Duyuruda, umre turlarının ileri bir tarihe ertelenmesi üzerine, bazı kafilelerin umre vizelerinin alınmasına rağmen iptal edilmek zorunda kalındığı bildirildi. Umre vizeleri alınan ve turları iptal edilen umre yolcularından vize ücreti kesintisi yapılmadan ücretlerin iade edileceği kaydedilirken, umreye gidemeyen umrecilerin ücret iadelerinin IBAN hesabına gönderilmesi için talep ekranı açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER