Domuz Eti Bulunan Sucuk Firması Markasını Değiştirdi: Yeniden Satışa Çıktı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde içinde domuz eti bulunan Gurme Gıda yeni markasıyla reyonlardaki yerini aldı.

Domuz Eti Bulunan Sucuk Firması Markasını Değiştirdi: Yeniden Satışa Çıktı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı denetimlerde içinde domuz eti bulunan Gurme Gıda yeni markasıyla reyonlardaki yerini aldı.

Geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hileli gıdalara yönelik yaptığı denetimler sonucunda Gurme Gıda ürünlerinde domuz eti çıkmıştı. Üretimini Kocaeli'de yapan firmanın Macar Salam Hamur Harcı'ndan domuz eti çıkarken, kangal fermente sucuğundan da domuz eti çıkmıştı. Ancak Gurme Gıda 2 ayın ardından yeni markasıyla market reyonlarında yerini aldı. Carrefour marketlerinde satılmaya başlanan sucukların yeni markası Bifet oldu. Şimdilik içinde domuz eti veya ürünleri bulunup bulunmadığı bilinmeyen sucuklar Gurme Gıda tarafından üretilmekte.

Migros'tan Alınan Banvit Marka Tavuğun İçinden İdrar Torbası Çıktı! HABERİNİ OKUYUN

ADINI REVİZE ETTİ

12 Ekim'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonucu firmanın ürünlerinde domuz eti bulunmuş ve kamuoyuyla paylaşılmıştı. Firma kamuoyuna duyurulan denetim sonuçlarını yalanlamış ve açıklamalarda bulunmuştu. Ancak bu tarihten 13 gün sonra 25 Ekim'de, firmanın, "www.bifet.com.tr" adresini rezerve ettiği ve Gurme Gıda adına tescil ettiği öğrenildi. Firmanın geçen süreçte sucuk, salam gibi et ürünlerinin üretimine devam ettiği ve reyonlarda yerini aldığı görülüyor.

Kaynak: Gıda Dedektifi

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Kürşad
İsmail Kürşad - 2 yıl Önce

Faizi bolca alan domuz eti tüketen yalandan geri kalmayan acayip bir memleket olduk.

Hasan turgay
Hasan turgay - 2 yıl Önce

EY HÜKÜMET ey
Sağlık bakani ifşa ettin bir daha piyasaya çikiyor firsat verme böyle soysuz ALLAH tan korkmaz kuldan utanmaz kepazelere takipcisi olun batirin bunlari domuz eti ne demekmis %99 müslüman ülkede..

Harun Reşit tutmaz
Harun Reşit tutmaz - 2 yıl Önce

Müslüman mahallesinde salyangoz satmak diye buna derler herhalde.vah benim şuursuz din kardeşlerim!

Hasan Turgay beye cevaben
Hasan Turgay beye cevaben - 2 yıl Önce

Çok haklısında %99 müslüman dediğin insanlara sor bakalım islamın 5 şartlarını sayabilecekmi? Ben Fatiha suresini bilmeyen ama müslüman olduğunu söyleyen adamlarla tanıştım. Bu adam domuz vs ne anlar...

mert kaya
mert kaya - 2 yıl Önce

Zınayı yapar faızı yer ıckıyı ıcer domuza gelınce haram der.dıgerlerıde haram...domuz mıde bulandırdıgı ıcın yemez .derecelerı aynı aslında .

Yavuz sivrikaya
Yavuz sivrikaya - 2 yıl Önce

Saglik bakanligi lutfen aciklama yapsin bu yusuf napiyor ne yediriyor halka

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Devletin bunlara gücü yetmiyor galiba...

Muro41
Muro41 - 2 yıl Önce

İfşa ettin diyorsunuz ama bence bu işte bir yanlışlık var. Bilimum marketlerde satılanlar iyimi siscr.

SIRADAKİ HABER