DP Milletvekili Cemal Enginyurt, gazeteciyi Latif Şimşek'i korumasına dövdürdü

Millet İttifakı'nın ortaklarından Demokrat Parti milletvekili Cemal Enginyurt, canlı yayında gazeteci Latif Şimşek’in üzerine yürüdü. Stüdyoda gerçekleşen saldırıda yayın kesilirken, Enginyurt daha sonra korumasına emir verip Şimşek'i darp ettirdi.

DP Milletvekili Cemal Enginyurt, gazeteciyi Latif Şimşek'i korumasına dövdürdü

Demokrat Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve gazeteci Latif Şimşek canlı yayında gerginlik yaşadı. Enginyurt'un ardından koruması Latif Şimşek'i darp etti. Enginyurt ve korumasının saldırısı sonrası Latif Şimşek'in yaralandı.

TV 100'de Pınar Ardor'un sunduğu Gündeme Dair programında gergin anlar yaşandı. 

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ve gazeteci Latif Şimşek'in katıldığı canlı yayında gerilim yükseldi.. TV100 ekranlarında yayınlanan Gündeme Dair programında Cemal Enginyurt'un Latif Şimşek'in üzerine yürümesinin ardından program yayına ara vermek zorunda kaldı.

BIRAK BU İŞLERİ

Gazeteci Latif Şimşek'in Selahattin Demirtaş ve Kavala'nın yargılanmaları hakkında "Herkes verilen karara saygı duyacak. Kimse bu ülkenin hakimini, savcısını, polisini küçümseyemez" sözlerinin ardından Cemal Enginyurt'un "Bırak bu savunuculuğu, bırak bu işleri" diye cevap vermesiyle birlikte ortalık bir anda gerildi. Şimşek'in de "Sen bırak bu işleri" şeklinde tepki göstermesinin ardından iki isim canlı yayında burun buruna geldi.

STÜDYODAKİLER NE YAPACAĞINI BİLEMEDİ

Yaşananlar karşısında stüdyodakiler de panikledi. İlk olarak ikiliden uzaklaşan sunucu Pınar Ardor, "Kesin yayını arkadaşlar" diyerek yönetmenden ricada bulundu. Fakat daha sonra yayın kesilmedi ve Ardor ile diğer konuklar, Enginyurt ve Şimşek'in yanına giderek ayrılmalarını sağladı.

KORUMASI ŞİMŞEK'İ DARP ETTİ

Yayını kesilen programın sunucusu Pınar Işık Ardor tekrar yayına bağlandıklarında olayı kınadıklarını belirterek izleyicilerden özür diledi. Ardor ayrıca, "Cemal Enginyurt'un koruması gözümüzün önünde… darp da edildi. Konu yargıya intikal ettirildi. Latif Şimşek kendine geldikten sonra yayına gelecek. Şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2022, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER